Kroll Ontrack, pirmaujanti kompanija duomenų atkūrimo ir kompiuterinės ekspertizės produktų ir paslaugų srityje, skelbia, kad per pastaruosius trejus metus 10% skaitmeninių laikmenų, atsiunčiamų į Kroll Ontrack laboratorijas, prieš tai buvo ardytos, o tai mažina sėkmingo duomenų atkūrimo tikimybę beveik 45%. Įvertinant tai, kad Kroll Ontrack per metus atlieka apie 50 000 duomenų atkūrimo darbų, šis procentas atspindi, koks didelis duomenų kiekis yra beprasmiškai prarandamas dėl nežinojimo arba kompetencijos stokos.

“Kai diskas ardomas, galimybė sėkmingai atkurti duomenis sumažėja. Duomenų atkūrimas iš fiziškai pažeisto disko yra sudėtinga procedūra, todėl disko ardymas galimas tik profesionalioje ir sertifikuotoje laboratorijoje, atitinkančioje tam tikrą aplinkos švarumo klasę”, – teigia Mike Burmeister, Kroll Ontrack duomenų atkūrimo operacijų vadovas.

Standusis diskas yra hermetinis elementas, specialiai sukurtas taip, kad veikimo metu būtų apsaugotas nuo bet kokio išorinio dulkių poveikio. Skaitymo – rašymo įrenginys plokštelių paviršiumi sukasi 5,400 – 15,000 rpm greičiu. Net menkiausiai dulkelei patekus į laikmeną, kuomet ji sukasi pilnu pajėgumu, dulkelė palieka savo kelią tarp disko galvutės ir plokštelės paviršiaus, taip sukeldama magnetinių galvučių pažeidimus.

Ontrack duomenų atkūrimo inžinieriai nustato visų gaunamų diskų duomenų praradimo priežastį. Dažniausiai – tai daugybiniai blogi sektoriai, pažeistas plokštelių paviršius bei skaitymo – rašymo įrenginio funkcionavimo sutrikimas  dėl nestabilaus skaitymo rašymo įrenginio darbo arba galvučių gedimo. Esant loginiams pažeidimams, inžinieriai naudoja specialius įrankius pažeistai duomenų struktūrai atkurti ir sutvarkyti, tik tuomet pasiekia informaciją ir ją atkuria. Esant fiziniam laikmenos pažeidimui, Ontrack inžinieriai laikmeną atidaro laboratorijoje, kur darbo aplinka yra artima esančiai gamybos procese.

Laboratorija. Sterili duomenų atkūrimo aplinka – tai specialiai šiam procesui sukurta oro srovės krypties nustatymo sistema virš laboratorijos darbastalių. Ši sistema, naudojanti specialų HEPA filtrą, veikia taip, kad būtų sulaikomos net mažiausios dalelytės, esančios ore. Visi Kroll Ontrack darbastaliai atitinka ISO 14644-1 standartus.

Atsarginių diskų inventorius. 75% diskų, siunčiamų į Kroll Ontrack, yra pažeisti fiziškai. Todėl kiekvienai laboratorijai privalu turėti didelį atsarginių dalių sandėlį, atitinkantį plačią diskų pasiūlą.  Kroll Ontrack priklauso vienas didžiausių pasaulyje atsarginių dalių sandėlių, kuriame daugiau nei 150,000 atsarginių kietųjų diskų. Vidinė Kroll Ontrack inventoriaus valdymo sistema leidžia surasti arčiausiai esantį reikiamą diska, taip taupant duomenų atkūrimo laiką.

Darbas su kopija. Duomenų atkūrimo pagrindas – priversti dirbti fiziškai pažeistą diską. Tačiau tam, kad disko originalas nebūtų dar labiau pažeistas proceso metu, Kroll Ontrack inžinieiriai dirba su duomenų kopija.

Kroll Ontrack laboratorijos inžinieriai, prijungę diską prie modernios sistemos, pirmiausia padaro jo kopiją. Unikalaus serverio pagalba kopija sukuriama taip, kad nesukeltų tolesnio disko pažeidimo. Visi duomenų atkūrimo darbai yra atliekami su kopija. Duomenų atkūrimo rezultatas pateikiamas Ontrack Verifile ataskaitoje, specialiai internetui sukurtoje programoje, kurios pagalba klientas prieš nuspręsdamas užsakyti duomenų atkūrimo paslaugą, gali įvertinti, kokie ir kiek duomenų yra įmanoma atkurti.

Tam, kad kiekvienas klientas galėtų įvertinti duomenų atkūrimo paslaugos teikėjo kvalifikaciją, Kroll Ontrack rekomenduoja pasiteirauti:

  • Ar duomenų atkūrimo aplinka atitinka šios srities reikalavimus? Jei taip, kokius?
  • Ar laboratorijoje dirba tiek “geležies”, tiek programines dalies inžinieriai?
  • Kaip daroma disko kopija?
  • Kaip laikomasi duomenų apsaugos ir privatumo reikalavimų?
  • Ar laboratorija yra pripažinta kurio nors iš kietųjų diskų gamintojų? Ar diskams, ardomiems laboratorijoje, išlieka garantinės sąlygos?