Besibaigiant 2014 metams, Kroll Ontrack jau 12 kartą paskelbė įdomiausių, skaudžiausių, netikėčiausių duomenų praradimo atvejų dešimtuką. Šį kartą rinkimuose dalyvavo visi pasaulyje esantys Ontrack biurai.

10. Vandens žala gaisro metu (Vokietija)

Gesinant gaisrą, ugniagesio Nokia Lumia 610 buvo aplieta vandeniu. Kroll Ontrack pavyko atkurti 732 nuotraukas, buvusias telefone.

9.    Panika (JAV)

Viena kompanija ruošėsi savo IT infrastruktūros modernizavimui. Naujoji duomenų saugykla jau buvo parengta prijungimui serverinėje. Kaip tik dieną prieš ją jungiant, senoji duomenų saugykla sugedo, o priėjimas prie itin svarbios informacijos buvo pamestas. Po kelių panikos ir streso minučių, IT administratorius, siekdamas nepabloginti situacijos, kreipėsi į Ontrack specialistus. Visi duomenys buvo išgelbėti.

8.    Nelaimingas nutikimas (Norvegija)

Į Ontrack kreipėsi asmuo, patekęs į kelto avariją. Jo kamera daugiau nei valandą buvo panirusi į vandenį. Ontrack sugebėjo atkurti duomenis iš korozijos paveiktos atminties kortelės.

7.    Šuo suėdė mano … (JAV)

Šuo supainiojo USB laikmeną su savo kramtuku. Kai Ontrack gavo šią laikmeną, ant jos aiškiai buvo matomos šuns dantų žymės. Inžinieriams pavyko atkurti visą laikmenoje buvusią informaciją.

6.    Microsoft® Surface paslaptis (JAV)

Kartais mes nežinome, kas nutiko vienam ar kitam įrenginiui. Taip nutiko su Microsoft® Surface, kurį Ontrack gavo visiškai  sudaužytą. Žinoma yra tik tai, kad visi duomenys buvo sėkmingai atkurti.

5.    Potvynio nuplukdytas serveris (Bosnia ir Hercogovina)

Potvynio Balkanuose metu, RAID serveris buvo nuplukdytas 100 metrų nuo pastato. Prireikė dviejų savaičių nustatyi serverio buvimo vietą, kai jis visą laiką buvo vandenyje. Ontrack atkūrė 100 proc. Informacijos.

4.    Ataka (JAV)

Kai duomenų praradimas yra tyčinis, dažnai tai siejama su piktavališkais ketinimais. Hakeriai įsilaužė į viešbučio sistemą, sunaikino aktyvius duomenis bei duomenų kopijas. Kvalifikuota Ontrack inžinierių komanda dirbo pas klientą ir per nuotolį atkurdama visus prarastus duomenis.

3.    Tai gali nutikti bet kam (JAV)

Lankydamasi tualete Kroll Ontrack darbuotoja savo iPhone įsidėjo į galinę kelnių kišenę. Kai ji jau ketino išeiti ir lenkėsi paimti savo portfelio, jos telefonas įkrito į klozetą. Kiaurai permirkusį telefoną darbuotoja atnešė kolegai maldaudama atkurti jame buvusius duomenis. Visi duomenys, tame tarpe nuotraukos, kontaktai ir tekstinės žinutės  buvo atkurti.

2.    Krioklio kaprizas (Islandija)

Jauna moteris savo išmaniuoju telefonu fotografavo nuostabų krioklį, kai stiprus vėjo gūsis ją ir, žinoma, jos išmanųjį aptaškė krioklio purslais. Ontrack specialistams pavyko akurti duomenis, buvusius telefone bei grąžinti telefoną į darbinį režimą.

1.    Nuomonių skirtumas (Lenkija)

Klientas: “ Mano nešiojamasis kompiuteris nenorėjo vykdyti mano komandų. Mūsų nuomonės visiškai nesutapo, ir aš nesusivaldžiau – stipriai trinktelėjau jam atviru delnu. Kompiuteris sugedo. Štai todėl aš esu čia”. Paaiškėjo, kad klientas sudavė tiesiai į tą vietą, kur buvo diskas. Smūgis sąlygojo plokštelių paviršiaus pažeidimus. Pažeidimo  būta labai didelio, tačiau Ontrack pavyko atkurti 50 procentų itin svarbios informacijos.