Kompiuterių vartotojai dažnai kreipiasi į mus tam, kad atkurtume duomenis sugedus kietajam diskui, netyčia ištrynus failą, suformatavus diską, patyrus stichinę nelaimę ar kitais atvejais. Tačiau kur turėtų kreiptis vartotojas, kuris pageidauja, kad jo duomenys būtų sunaikinti negrįžtamai?

Dalis įmonių, organizacijų turi numatę duomenų saugojimo taisykles: kiek laiko svarbūs duomenys, tokie kaip finansinės ataskaitos, turi būti saugomos. Tačiau kai kurios įmonės neturi aiškios strategijos dėl dokumentų, senų kompiuterių, tarnybinių stočių, kietųjų diskų ar kitų laikmenų saugojimo.

Paprastas failų “ištrynimas” iš disko nereiškia, kad šių duomenų neįmanoma atkurti. Net ir pradedančiajam kompiuterių specialistui nebūtų sunku atkurti ištrintus duomenis programinės įrangos pagalba.

Disko sunaikinimas naudojant grąžtą, plaktuką ar kitus įrankius, žinoma, sumažina sėkmingo duomenų atkūrimo tikimybę, tačiau Ontrack specialistai gali pateikti daugybę pavyzdžių, kai pavyko sėkmingai atkurti duomenis iš, atrodytų, beviltiškai suniokotų: perdurtų, sulaužytų ar kitaip išoriškai atrodančių ‘negyvais’, diskų. Pastarasis įvykis, kai Ontrack specialistai atkūrė informaciją iš išsilydžiusio 340GB Seagate disko, kritusio iš kelių kilomentrų aukščio, kai 2003-aisiais žemėn nukrito erdvėlaivis COLUMBIA, tik patvirtino, kad Ontrack specialistai turi naują standartą duomenų atkūrimo srityje.

Duomenų naikinimo iš kietųjų diskų priemonių pasirinkimas yra gana platus. Ontrack vartotojams siūlo duomenų trynimo programą – Ontrack Eraser. Tačiau be šios, kompanija taip pat pristato saugiausią, patikimiausią ir patikrintą priemonę duomenų naikinimui vadinamą DEGAUSSER. Šis prietaisas naudoja stiprius magnetinius laukus disko išmagnetinimui, procese sunaikinant duomenis iš laikmenos. Nors DEGAUSSER naudojimas gali pasirodyti kaip gana šiurkštus duomenų naikinimo metodas, kiekviena organizacija privalo įvertinti riziką, kurią gali sukelti verslo informacijos pasklidimas.

Dėl išsamesnės informacijos apie DEGAUSSER prašome kreiptis į Abaką.