Baltijos šalyse ir Kaliningrado srityje profesionalias duomenų atstatymo paslaugas teikianti UAB ABAKAS jau penktus metus yra Ontrack partnerė šiame regione ir reguliariai dalyvauja Ontrack“ apklausose nustatant kvailiausius duomenų praradimo situacijų atvejus. Kaip sakė „Ontrack“ atstovas Baltijos šalims ir Kaliningrado sričiai Laimis Runkevičius, per penkerius partnerystės metus dar nė viena duomenų praradimo situacija iš Lietuvos ar Baltijos šalių nebuvo patekusi tarp pačių kvailiausių.

Pristatome įdomiausius 2008 m. Ontrack duomenų praradimo atvejus.

10. Už borto. Kelionė aplink pasaulį laivu baigėsi ne taip džiaugsmingai, kai paskutinę kelionės dieną staiga pasvirus laivui vienos iš keliautojų nešiojamasis kompiuteris atsidūrė už borto. Laimei, Ontrack Data Recovery specialistai atkūrė visą 100% informacijos, kurią sudarė neįkainojami vienintelės tokios gyvenimo kelionės įspudžiai.

9. Šansas visada yra. Smogus uraganui Katrina 2005-aisiais, viena jaunavedžių pora neteko sužadėtuvių ir vestuvių nuotraukų. Nerimą ir baimę kėlė ir tai, kad viena vietinė duomenų atkūrimo paslaugų įmonė teigė, kad diskas, kuriame buvo šios nuotraukos, yra „sunaikintas korozijos, todėl atkūrimas neįmanomas“. Po 2,5 metų, ši pora nutarė išbandyti Ontrack paslaugas. Sprendimas buvo teisingas – visos sužadėtuvių ir vestuvių nuotraukos buvo atkurtos.

8. Į žvejybą! Atostogomis besimėgaujanti advokatė manė, kad laiką, žvejojant su savo tėvu galės suderinti su verslo reikalais, tad į valtį pasiėmė ir nešiojamąjį kompiuterį. Tėvo draugas nešiojamojo kompiuterio krepšį, su jame buvusiu kompiuteriu ir atsarginėmis kopijomis, išmetė už borto. Advokatė šoko įkandin šio krepšio, tačiau to buvo per maža išgelbėti svarbius duomenis. Laimei, Ontrack specialistai atkūrė svarbią verslo ir mokesčių informaciją.

7. Tai bent filmas! Nepriklausomas filmų kūrėjas naudodamas savo MacBook Pro bebaiginėjo vieną naujausių jo filmų, kai staiga kompiuteris ėmė skleisti keistus garsus. Susirūpinęs, kad nebuvo padaręs atsarginės šio filmo kopijos ir kad sunkaus darbo metai gali nueiti veltui, jis nusprendė kreiptis į Ontrack. Filmas buvo sėkmingai atkurtas, pabaigas ir parduotas. Dabar šį filmą galima įsigyti DVD formatu visame pasaulyje.

6. Pavogti daiktai. Nešiojamasis kompiuteris, piniginė, automobilio raktai ir šeimos automobilis buvo pavogti tiesiog iš šeimos namų. Automobilis buvo rastas prie upės sekančią dieną, tačiau jame nebuvo rankinės ir nešiojamojo kompiuterio. Po kelių dienų, į apvogto namo duris pasibeldė žmogus, grąžinęs savininkui šlaputėlį krepšį, kuriame buvo ir nešiojamasis kompiuteris. Šio žmogaus vaikai rado krepšį prie upės. Tačiau kaip šis žmogus surado kompiuterio savininką? Pasirodo, vagis, prieš išmesdamas kompiuterio krepšį į upę, į jį sugrūdo rankinę.

5. Pasiutęs šuo. Namuose šuo perkando USB laikmeną, kurioje buvo penkerių metų šeimos nuotraukos. Nuotraukas sėkmingai atkūrė Ontrack specialistai.

4. Dantukai. Ontrack inžinieriai gavo neįprastą laikmeną – SD kortelę, ant kurios buvo matyti daug dantų pėdsakų. Klientas iš pradžių nurodė, kad pasidarbavo kažkoks „laukinis žvėris“, tačiau vėliau paaiškėjo, kad tas „laukinis žvėris“ tebuvo jo dviejų metų sūnus.

3. Susiurbti duomenys. Eilinė namų ruoša pavirto skaudžia, kai 1 GB fotoaparato kortelė kartu su maisto trupiniais pateko į vaakuminį siurblį.

2. O ten – džiunglės! Laukinę gamtą tiriančio instituto projektas vos nesužlugo, kai džiunglėse Floridos pantera sugadino laikmeną, saugančią svarbią tyrimo informaciją. Ontrack sėkmingai atkūrė šiuos duomenis.

Ir pagaliau, labiausiai įsimintinas 2008-ųjų duomenų praradimo atvejis…

1. Skrudintas kompiuteris. Siekdamas apsaugoti kompiuterį nuo galimos vagystės atostogų metu, vienas vyriškis paslėpė jį orkaitėje. To nežinodama jo žmona į orkaitę pašovė kepti viščiuką. Deja, iškepė ne tik viščiukas, tačiau ir diskas su svarbia informacija…