Google paieškoje suvedus duomenų atstatymas, sistema jums pasiūlys daugybę rezultatų – didelių ir mažų įmonių ir net užsienio įmonių atstovų. Kaip nesuklysti priimant sprendimą ir kodėl tai ypatingai svarbu duomenų atstatymo paslaugoms?

 

Turbūt svarbiausia, ką reikia žinoti – tai, kad laboratorijoje, neatitinkančioje gamintojų reikalavimų, diskų ardymas dažniausiai būna pirmas ir paskutinis, nes kietasis diskas yra precizinis įrenginys ir saugiam darbui neužtenka Youtube pamokėlių, reikia turėti ir brangiai kainuojančią įrangą. Taigi, kur ta profesionali laboratorija su specialiomis oro valymo sistemomis, kur oras darbo vietoje būtų išvalomas nuo 0,00005 milimetro skersmens dalelyčių? Ar teko girdėti, kad kuri nors didesnė IT įmonė Lietuvoje turėtų tokią laboratoriją? Turbut ne. Ir nesunku atspėti kodėl.

Kaip žinia, diskų remontui reikalingos komplektuojančios detalės. Kur jos perkamos? Kaip greitai jos randamos ir pristatomos į laboratoriją? Ne paslaptis, kad dažnai jų paieška baigiasi eBay.com, užtrunka mėnesį ir daugiau bei, galiausiai, arba iš viso nerandama, arba pasirodo, kad to vieno “donoro” (t.y. analogiško kietojo disko) neužtenka ir reikia viską pradėti iš naujo, taip pat ir sumokant dar kartą, be garantijos, kad duomenys bus atstatyti.

Retai kada galima atstatyti visą 100% diske buvusių duomenų. Ypatingai mechaninių gedimų atveju, kada yra subraižomi magnetinių nešėjų paviršiai, didelė “atkurtų” duomenų dalis gali būti niekinė, nes failai – pažeisti ir jie, paprasčiausiai, neveiks. Ar patikrins paslaugos teikėjas visus atstatytus failus ir pasakys, kurie bus geri ir kurie ne? Reikia prisiminti, kad šių dienų laikmenose būna šimtai tūkstančių failų. Todėl didelė tikimybė, kad jūs sumokėsite pinigus, o jums svarbūs dokumentai ar nuotraukos neveiks.

Kiek kainuoja duomenų atstatymas? Vieni paslaugų teikėjai viešai jų neskelbia, nes nenustačius gedimo ir, svarbiausia, gedimo pasekmių, įvertinti darbų apimtis ir galimybes, yra neįmanoma. Kiti net centų tikslumu nurodo kainas esant tam tikriems gedimams, bet nieko nekalba apie galimas tų gedimų pasekmes ir todėl atstačius duomenis neretai yra priskaičiuojami papildomi darbai ir ta kaina pasikeičia ne procentais, o kartais. Taigi, ar gali paslaugų teikėjas pasakyti galutinę kainą už atkurtus ir įrašytus į naują laikmeną duomenis, dar prieš pradedant darbus?