Kompiuteriniai duomenys – vertingas, tačiau pažeidžiamas turtas. Tad nenuostabu, kad susidūrus su duomenų praradimo problema, esant įtampai ir stresui, internete imama karšligiškai ieškoti rekomendacijų ir patarimų. Informacijos daug ir įvairios, prasideda painiava. Šiame straipsnyje patariame, ko nedaryti praradus kompiuterinius duomenis.

Tikrai rasite “žinovų”, kurie patars diską įdėti į šaldiklį ar mikrobangų krosnelę, keletą kartų stuktelti guminiu plaktuko antgaliu. Šie “žinovai” tikins, kad būtent tai padėjo jiems atgauti duomenis. Netikėkite jais ne todėl, kad disko laikymas tarp šaldytų pupelių niekada niekam nepadėjo, bet verčiau įvertinkite, ar tai nesukels dar didesnės, netgi neatitaisomos, žalos jūsų diskui ar visgi stebuklingu būdu diskas “atsigaus”. 

Kiekvieną bandymą savarankiškai atkurti informaciją arba patikėti tam, kas neturi įgūdžių ir patirties, vertinkite kaip tikimybę duomenis dar labiau pažeisti. Tad jei disko įdėjimas į šaldiklį (dėl po to kylančių pasekmių – kondensato ant disko plokštelių) yra bloga mintis, tai disko ardymas tam nepritaikytose patalpose – nepalyginamai blogesnė. Kodėl? Atsakymas čia – “Kiek kainuoja duomenų atstatymas?”.

Ir dar. Jei neturite jokio atsarginių duomenų kopijų (backup) sprendimo, pats laikas tuo pasirūpinti. Abakas ne tik atkurs prarastus jūsų duomenis, bet taip pat patars, kokia ir kokių parametrų backup paslauga iš tiesų jums reikalinga, siekiant vertingus duomenis nuo praradimo apsaugoti ateityje.